Jak pozbyć się pająków?

Jednym z bardziej powszechnych fobii (zwanym arachnofobią) jest strach przed pająkami. Te ośmioronożne straszne roboty są gwiazdami filmów, książek i programów telewizyjnych od niepamiętnych czasów ze względu na ich zdolność do drżenia ludzi. Jednym z najczęściej zadawanych pytań w domu jest: Jak pozbyć się pająków?
Pomimo ich niefortunnej reputacji, posiadanie pająków w domu może być pomocne. Jedzą komary i muchy, naturalnie utrzymując szkodniki na minimalnym poziomie.
Możesz ich jednak nie chcieć w swoim domu. Nic nie pozwala ci myśleć o tym, jak pozbyć pająków, na przykład widząc je na twojej podłodze w środku nocy.
Oszczędź sobie doświadczenia z późną nocą obserwacji pająka, postępując zgodnie z tym przewodnikiem, jak pozbyć się pająków.

Co przyciąga pająki ? Miejsca, w których je znajdziesz.

Istnieje wiele różnych rodzajów pająków, ale jest kilka typowych miejsc, w których można je znaleźć. Niektóre gatunki pająków preferują ciemne, wilgotne środowiska, które obejmują piwnice, ściany, szopy i stosy drewna. Inni wolą strefy suche, takie jak strychy i szafy. Mrówki, muchy i inne pająki są dobrym jedzeniem dla pająków, więc jeśli masz obfitość owadów wokół domu, istnieje spora szansa, że znajdziesz pająki w pobliżu, czekające na następny posiłek.
Dodatkowo, wiele pająków powiązanych jest z sieciami, ale nie wszystkie je tworzą. Niektóre lubią się przemieszczać, a znajdziesz ich w pęknięciach i szczelinach.

Jak pozbyć się pająków ?

Jeśli widziałeś pająki, jest duża szansa, że już zostawili worki jaj w ciemnych zakamarkach domu. Aby usunąć worki jaj, odkurzaj wszędzie, w tym w szafach i pod meblami. Jeśli natkniesz się na pajęczyny, pozbądź się ich. Wyrzuć worek , aby pająki znalazły się poza twoim domem, kiedy się wyklują.
Aby upewnić się, że problem pająka nie powróci, zamknij swój dom z zewnątrz. Zainstaluj ekrany drzwi i okien, jeśli jeszcze ich nie masz. Do uszczelniania małych otworów w ścianach lub fundamencie należy stosować uszczelnienia. Pająki mogą przedostać się przez najmniejsze pęknięcia, dzięki czemu twój dom jest szczelny.

Jak pozbyć się pajęczych sieci ?

Pajęczyny wyglądają świetnie w czasie Halloween, ale nie poza sezonem przez pozostałe dni w roku. Wiele gatunków pająków tworzy pajęczyny by złapać w nie zdobycz. Te sieci mogą mieć żyjącego w nich pająka lub mogą być pozostawione przez poprzedniego mieszkańca. Poza zabrudzeniem domu, nitki są magnesem kurzu i pyłków, więc trzeba pozbyć się ich jak najszybciej.
Użyj odkurzacza do odkurzania sieci. Sprawdź rogi swoich pomieszczeń, sufitów i drzwi pod kątem wszelkich zbłąkanych nitek. Usuń je z mebli, tkanin oraz zasłon.

Jak odeprzeć pająki i trzymać je z dala od domu ?
Jak zwykle, uncja prewencji jest warta funta wyleczenia . Najlepszym sposobem radzenia sobie z pająkami w twoim domu jest powstrzymanie ich przed wejściem do niego.
Podobnie jak ćmy, światła przyciągają pająki. Trzymaj ekrany okien i drzwi zamknięte, i rozważ zastąpienie zwykłych żarówek żółtymi, oparami sodowymi .

Przenieś lub usuń miejsca, w których pająki lubią żyć. Na przykład przenieś stosy drewna opałowego i stosy liści z dala od domu. Pająki uwielbiają żyć w liściastych warzywach i krzewach , więc przesuwaj rośliny doniczkowe o kilka metrów od domu.
Regularne sprzątanie domu pomaga utrzymać pająki z dala od niego. Czysty dom zniechęca pająki, dając im mniej miejsc do ukrycia.

Zadośćuczynienie dla pająków

Ponieważ pająki mają do „czynienia” z komarami, muchami i innymi szkodnikami. Zamiast używać pestycydów przeznaczonych do zabijania pająków, rozważ użycie naturalnych środków na pająki takich jak: olejki eukaliptusowy, miętowy i lawendowy, ocet, sok z cytryny, aby trzymać je na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *